кошка смотрим в никуда почему

Кішки – наймістичніші істоти у світі, поведінка яких часом непросто передбачити. Якоїсь миті вони граються з іграшками, а за мить завмирають, спрямувавши уважний погляд у порожнечу. Ті, у кого живуть мурлики, напевно не раз помічали подібну поведінку, і часто запитували себе: що так привернуло увагу їхньої чотирилапої улюблениці? Може, вона побачила щось незрозуміле? Чи все набагато прозаїчніше? Існує кілька причин, через які кішки дивляться в порожнечу, і одна з них може вказувати на проблеми зі здоров’ям мурликів.

Гострий зір

Ні для кого не секрет, що у кішок дуже добре розвинений зір. Ця особливість допомагає маленьким хижакам полювати в темряві та добувати собі їжу. Але чудовий зір – це не тільки можливість зловити видобуток, але й уміння бачити те, що недоступне людині: крихітного павука, частинку пилу та інші найдрібніші деталі, непомітні для людського ока. У 2014 році фахівцям вдалося встановити, що кішки бачать хвильові випромінювання – наприклад, ультрафіолет. Чи варто дивуватися, що час від часу мурлика заворожено дивиться в темний простір, адже навіть тьмяне світло і відблиски не вислизнуть від уважних очей вусатою-смугастою.

кот смотрит в одну точку причины

Чудовий слух

Ваша кішка вдивляється у порожній кут, не відриваючи очей? Швидше за все, мурлик просто щось почула. Її вушка на маківці сприймають навіть важкорозрізні звуки, який навряд чи здатний почути людина. Якщо ви бачите, що кішка щось вдивляється, швидше за все, вона почула метушню за стінкою, яку ваше вухо не сприймає. Ви живете у приватному будинку? Тоді дивуватися і зовсім нема чому: найменші звуки, які видає гризун, що пробіг по горищі, обов’язково будуть почуті вашою вихованкою. А ще її може залучити рух води в трубах, повітря – у вентиляційних каналах та інші джерела навіть найменшого шуму.

Цікавість

Поза всяким сумнівом, кішечки – не лише містичні створіння, а ще й надзвичайно цікаві. Їхня поведінка докорінно відрізняється від собак. Якщо чотирилапі друзі людини, почувши шум, можуть відволіктися від гри на якусь мить, то кішка, зацікавлена ​​якимось звуком, може годинами дивитися в одну точку, намагаючись зрозуміти, що відбувається. Вигляд мурлика, що невідривно дивиться кудись у далечінь, – вірна ознака того, що її щось дуже зацікавило. Ну а якщо кішка помітила дрібну комаху, вона буде вдивлятися в неї тривалий час, готуючись атакувати за першої зручної можливості. Не забувайте, що перед вами хоч і маленький, але все-таки мисливець!

почему кошки смотрят в одну точку

Захворювання

Якщо перші три причини мають цілком безневинний характер, то четверта має насторожити господаря мурликів. Якщо кішка постійно дивиться в простір, крім того, у неї спостерігається ряд інших симптомів, цілком імовірно, що у неї гіперестезія.

Для цього захворювання характерні такі ознаки:

  • тварина агресивно атакує власний хвіст;
  • зіниці домашньої улюблениці розширені;
  • кішка протяжно і голосно нявкає, іноді завиваючи;
  • тварина чутлива до дотиків – їй боляче і неприємно навіть під час легкого погладжування;
  • вихованець або вихованка з особливою старанністю вилизує себе, особливо біля основи хвоста.

на что смотрит кот когда смотрит в одну точку

Якщо ви помітили щось подібне у своєї кішки, обов’язково покажіть її ветеринару. В даний час лікарі не можуть визначити, чому у тварини розвивається це захворювання. Дуже часто гіперестезію плутають зі стресом, тому важливо переконатися, що у вашої кішечки немає приводу для занепокоєння. Ну а найкраще, якщо тривалі та зацікавлені погляди вихованки в порожнечу будуть пов’язані виключно з природною цікавістю мурлики, а не патологічними процесами в її організмі!

Поделиться:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *